Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego

Monday 29 April hajsowy

Kredyt gotówkowy możemy zdefiniować w bardzo prosty sposób, pieniądze na dowolny cel, bez dodatkowych zabezpieczeń, w ciągu kilkunastu godzin, tym właśnie charakteryzuje się kredyt gotówkowy, który możesz przeznaczyć także na zakup samochodu - zobacz najlepsze oferty na 17banków.com. Niższa kwota zdecydowanie krótszy okres spłaty sprawiają że baki zdecydowanie mniej rygorystycznie podchodzą do takiego finansowania. Popyt na tego rodzaju kredyty bardzo rośnie a zatem na polskim rynku pojawia się zdecydowanie więcej ofert. Co zrobić aby wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich dostępnych na rynku? Dokładnie zapoznać się ze wszystkim ofertami wielu banków a nie tylko jednego.

Koszty związane z kredytem gotówkowym
Bardzo często w telewizji czy też na bilbordach spotykamy się z reklamami oferującymi nam kredyt z zerowym oprocentowaniem. Pamiętajmy że takie hasła reklamowe wcale nie oznaczają tego, że oddamy do banku dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Na całkowity koszt kredytu jak się okazuje wpływa nie tylko samo oprocentowanie. Z kredytem wiąże się również wiele dodatkowych kosztów które mają wpływ na końcowy koszt kredytu.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego
Oprocentowanie to jest wynagrodzenie dla banku za to, że pożyczył nam pieniądze. Oprocentowanie może być stałe bądź też zmienne. Jednakże w przypadku kredytów gotówkowych które zaciągane są na krótki okres banki zazwyczaj nakładają oprocentowanie stałe.

Prowizja za udzielenie kredytu
Prowizja za udzielenie kredytu to jednorazowa opłata którą pobierze od nas bank za udzielenie kredytu. Wysokość prowizji najczęściej wyrażana jest procentowo, choć zdarzającą się na rynku oferty gdzie pojawia się wartość kwotowa. Prowizja pobierana jest po uruchomieniu kredytu , czyli przy jego wypłacie, może być również spłacana w comiesięcznej racie.

Ubezpieczenie kredytu
Wiele banków będzie wymagało od nas ubezpieczenie do udzielenia finansowania albo w zamian za jego wykupienie gwarantują niższe oprocentowanie kredytu lub mniejszą prowizję. Musimy jednak dokładnie analizować takie oferty gdyż po pierwsze bardzo często okazuje się, że ubezpieczenie które miało za zadanie nas chronić i pomóc nam w spłacie raty w razie problemów ze spłatą kredytu i problemami finansowanymi , posiada wiele wykluczeni które zdecydowanie ograniczą zakres tego wsparcia. Po drugie koszty takiego ubezpieczenia są zdecydowanie wyższe niż zysk wynikający z obniżenia prowizji bądź tez oprocentowania kredytu.

Dodatkowe opłaty
Wiele banków pobiera tak zwane opłaty przygotowawcze i powinniśmy szukać ofert bez takich kosztów, w celu zaoszczędzenia tych kilkuset złotych.


Commenti per "Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego"