Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/takagotowka.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Taka gotówka

Czy brać kredyt na święta?

Friday 24 November hajsowy

Coraz częściej przed świętami wzrasta liczba osób zadłużających się właśnie na poczet przygotowań świątecznych. Głównie święta Bożego Narodzenia, które są dłuższe i być może bardziej uroczyste, wiążą się z prezentami, dziecięca radością, powodują że ludzie udają się do instytucji pozabankowych po szybkie kredyty. Kredytobiorcy szukają najkorzystniejszych ofert, aby chociaż te wyjątkowe dni spędzić na lepszym poziomie. Czy jednak warto brać przedświąteczny kredyt?

Co da nam kredyt?

Przedświąteczny kredyt na pewno pomoże w świątecznych przygotowaniach. Pozwoli kupić prezenty, zastawić stół, kupić choinkę, nowe ubrania. Jednak tak naprawdę da nam tylko kilka dni na lepszym poziomie, na który tak naprawdę nas nie stać. Bo skoro nie stać nas na wystawne święta, to czy będzie nas stać na spłatę kredytu? Trzeba więc się zastanowić, czy nie będzie lepiej urządzić skromne święta, niż później z miesiąca na miesiąc zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na spłatę raty kredytu. Zadłużać się po to, aby pieniądze przejeść nie jest dobrym rozwiązaniem.

Chwilówka na święta.

Jeśli już decydujemy się na przedświąteczny kredyt, to jedynym miejscem gdzie na pewno go otrzymamy są instytucji pozabankowe, czyli popularne parabanki. Tam znajdziemy szybki kredyt z minimum formalności, a gotówkę otrzymamy już tego samego dnia w którym złożymy wniosek. Parabanki chętnie korzystają z przedświątecznej gorączki i specjalnie na tą okazję przygotowują świąteczne oferty. Aby uzyskać szybką pożyczkę wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. Nie jest nawet wymagane zaświadczenie od pracodawcy. Charakterystyczne dla chwilówek jest to, że pożyczana kwota jest stosunkowo niska, a czas jej spłacenia jest krótki. Zazwyczaj okres kredytowania wynosi 30 dni. Chcąc wydłużyć okres zawarty w umowie trzeba ponieść dodatkowe koszty. Przez to święta mogą nas drogo kosztować, tym bardziej jeśli działamy pod presją czasu i nie szukamy najkorzystniejszej oferty, albo nie czytamy dokładnie warunków umowy.

A może bez kredytu?

Święta nie zdarzają się nagle i niespodziewanie. Są co roku o tej samej porze i można się do nich bez przeszkód przygotować. Znając mniej więcej koszty, można oszczędzać co miesiąc pewną sumę i odkładać ją z myślą na przykład o świątecznych prezentach. Poza tym o prezentach można myśleć już wcześniej. Przed świętami wszystko jest droższe, a robiąc zakupy o wiele wcześniej można też wiele zaoszczędzić. Święta nie muszą być wystawne, róbmy takie na jakie nas stać. Ważniejsze od prezentów, czy ilości jedzenia jest spędzenie ich w gronie najbliższych.


Pożyczka na sprzęt – dobry pomysł!

Tuesday 10 October hajsowy

Gdy potrzebujesz uzyskać, zaktualizować lub wymienić najważniejsze urządzenia biznesowe, takie jak piec w restauracji lub pralka w pralni, finansowanie sprzętu może być odpowiednią odpowiedzią, której szukasz. Pożyczki na sprzęt idealnie nadają się zarówno na start jak i dla rozwijającego się przedsiębiorstwa, zapewniają bowiem szybki dostęp do sprzętu, którego się potrzebuje - aby firma stale się rozwijała. Oto bliższe spojrzenie na pożyczki na sprzęt dla małych firm i nie tylko http://www.kredytoweprzypadki.pl/.

Co to jest pożyczka na sprzęt?

Pożyczki na sprzęt są pożyczkami na zakup sprzętu biznesowego, które są zabezpieczone przez samo wyposażenie. Zamiast zabezpieczyć je przez zabezpieczenie, takie jak dom czy majątek przedsiębiorstwa, używasz przedmiotu, który kupujesz jako zabezpieczenia. Jeśli nie spłacisz pożyczki, kredytodawca po prostu odzyskuje przedmiot - więc nic, co już masz, nie jest zagrożone.

Dlaczego pożyczki na sprzęt tak fajne?

Istnieje wiele powodów, dla których właściciel małego przedsiębiorstwa może uznać za stosowne otrzymanie pożyczki na sprzęt zamiast tradycyjnej, ogólnej pożyczki biznesowej.

Wymagają mniejszej ilości dokumentacji.

Tradycyjne pożyczki biznesowe zwykle wymagają co najmniej dwóch lub trzech lat rentownej działalności. To może sprawić, że będą one niezwykle trudne do pozyskania dla startowych firm, a nawet wielu rozwijających się małych firm. Pożyczkodawcy będą chcieli zobaczyć istotną dokumentację przed rozpatrzeniem wniosku o udzielenie kredytu komercyjnego. Ponieważ pożyczki za sprzęt są zabezpieczone przez sprzęt, który jest finansowany, pożyczkodawcy nie są tak zaniepokojeni historią twojej firmy lub ratingiem kredytowym. Nie potrzebujesz dostarczyć tak wielkiej ilości dokumentacji, aby uzyskać sprzęt, którego potrzebujesz, aby rozpocząć lub rozwijać swoją firmę.

Pozwalają na posiadanie najnowocześniejszych urządzeń.

Jeśli ważny sprzęt biznesowy ulegnie awarii i wymaga kosztownych napraw, pożyczka na sprzęt jest sposobem na zastąpienie go najnowszym modelem. Czy to nie jest to lepsze rozwiązanie niż wydawanie dużej ilości pieniędzy na naprawienie starego przedmiotu, któremu być nie pozostało już wiele lat dobrego funkcjonowania. Trzeba pamiętać, że posiadanie najnowszego sprzętu na pewno pomoże firmie lepiej wyprzedzić konkurencję.

Oszczędzają pieniądze.

Pożyczki na sprzęt zazwyczaj pozwalają finansować od 80 do 100 procent kosztów wyposażenia, często bez zaliczki. Ponadto niektóre firmy zajmujące się finansowaniem sprzętu oferują elastyczne warunki spłaty, które mogą pomóc w maksymalizacji przepływu środków pieniężnych. Możesz na przykład odroczyć pierwszą płatność pożyczki przez 90 dni lub wybrać, czy chcesz dokonywać płatności co miesiąc, co kwartał czy rok. Płatności z tytułu pożyczek sprzętowych mogą być również opodatkowane jako koszty operacyjne.

Otrzymasz natychmiast odpowiedź.

W większości przypadków firmy zajmujące się finansowaniem sprzętu podejmują decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku o pożyczkę w bardzo krótkim czasie.


Rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Friday 21 July hajsowy

Biorąc kredyt należy zwracać uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale też na koszta takiego kredytu. Powinniśmy wiedzieć ile tak naprawdę nas ten kredyt będzie kosztował i czy tak naprawdę nas na niego stać. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To ona pokazuje nam ile wyniesie nas wzięcie kredytu i dzięki niej można porównać ze sobą kilka ofert w bardzo szybki sposób. Wystarczy skorzystać z dostępnych w internecie darmowych kalkulatorów kredytowych. Sprawdźmy jakie są koszta kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Jednym z czynników jaki ma wpływ na koszt naszego kredytu jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu jaki poniesie konsument. RRSO jest wyrażana jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, daje możliwość kredytobiorcom na porównanie ofert kilku różnych kredytów konsumenckich przez różne banki, SKOKI oraz przez niebankowe instytucje pożyczkowe. RRSO uwzględnia nie tylko oprocentowanie kredytu, ale także prowizję, inne opłaty, a także koszta dodatkowych usług jakie są niezbędne do otrzymania kredytu. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest pewnego rodzaju miernikiem kosztów kredytu. Dzięki niej można wiele instytucji finansowych sprowadzić do wspólnego mianownika. Nie musimy jako kredytobiorcy zastanawiać się ile tak naprawdę będzie nas kosztował kredyt -
kredytomania
. Jedna liczba w postaci RRSO określa jaki ten koszt jest naprawdę. Porównując oferty kilku instytucji finansowych wystarczy kierować się jedną zasadą, że im wyższa jest liczba RRSO tym kredyt będzie droższy. Obecnie przepisy o kredycie konsumenckim nakazują, aby przekazywać klientom wskaźnik RRSO dla każdego kredytu jaki oferują.

Całkowity koszt kredytu .

Całkowity koszt kredytu jest wszystkimi kosztami łącznie z odsetkami, różnymi opłatami i prowizjami jakie konsument biorący kredyt musi za ten kredyt zapłacić. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć przed wzięciem kredytu jakie będą te koszta. Taka niewiedza może być dla nas kosztowna i możemy wybrać ofertę, która będzie dla nas mało opłacalna. Całkowity koszt kredytu to koszt jaki przyjdzie nam ponieść od kredytu jaki otrzymamy. Będziemy musieli spłacić nie tylko kwotę jaką pożyczyliśmy, ale też odsetki i inne koszta. W kosztach tych nie uwzględnia się kosztów jakie ponosi konsument odnośnie niewykonania zobowiązań jakie wynikają z umowy kredytowej jaką podpisał. Do kosztów całkowitych kredytu nie zalicza się również kosztów jakie związane są z nabyciem usługi, czy też rzeczy jakie nabywa konsument i to bez względu na to, czy kupuje to za pieniądze z kredytu. W całkowitych kosztach kredytu nie znajdziemy również kosztów za prowadzenie rachunku, z jakiego realizuje się opłaty, przelewy, a także wpłaty na ten konsument. Inaczej jest w sytuacji, kiedy kredytobiorca nie może wybrać podmiotu, który będzie prowadził jego rachunek, a koszta te są większe od kosztów rachunku oszczędnościowego jakie stosowane są przez podmiot, który ten rachunek prowadzi. W takim przypadku koszta zaliczane są do całkowitych kosztów kredytu. Do całkowitych kosztów kredytu nie dolicza się również kosztów jakie związane są z ustanowieniem zabezpieczeń i ubezpieczenia kredytu. Wyjątkiem są koszta związane z ubezpieczeniem spłaty kredytu. Ponadto do całkowitego kosztu kredytu nie zaliczane są koszta jakie wynikają ze zmianą kursu walut. Jak widać całkowity koszt kredytu powinien być bardzo ważnym, jak nie najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnej oferty kredytu.