Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/takagotowka.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Taka gotówka

Czy brać kredyt na święta?

Friday 24 November hajsowy

Coraz częściej przed świętami wzrasta liczba osób zadłużających się właśnie na poczet przygotowań świątecznych. Głównie święta Bożego Narodzenia, które są dłuższe i być może bardziej uroczyste, wiążą się z prezentami, dziecięca radością, powodują że ludzie udają się do instytucji pozabankowych po szybkie kredyty. Kredytobiorcy szukają najkorzystniejszych ofert, aby chociaż te wyjątkowe dni spędzić na lepszym poziomie. Czy jednak warto brać przedświąteczny kredyt?

Co da nam kredyt?

Przedświąteczny kredyt na pewno pomoże w świątecznych przygotowaniach. Pozwoli kupić prezenty, zastawić stół, kupić choinkę, nowe ubrania. Jednak tak naprawdę da nam tylko kilka dni na lepszym poziomie, na który tak naprawdę nas nie stać. Bo skoro nie stać nas na wystawne święta, to czy będzie nas stać na spłatę kredytu? Trzeba więc się zastanowić, czy nie będzie lepiej urządzić skromne święta, niż później z miesiąca na miesiąc zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na spłatę raty kredytu. Zadłużać się po to, aby pieniądze przejeść nie jest dobrym rozwiązaniem.

Chwilówka na święta.

Jeśli już decydujemy się na przedświąteczny kredyt, to jedynym miejscem gdzie na pewno go otrzymamy są instytucji pozabankowe, czyli popularne parabanki. Tam znajdziemy szybki kredyt z minimum formalności, a gotówkę otrzymamy już tego samego dnia w którym złożymy wniosek. Parabanki chętnie korzystają z przedświątecznej gorączki i specjalnie na tą okazję przygotowują świąteczne oferty. Aby uzyskać szybką pożyczkę wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. Nie jest nawet wymagane zaświadczenie od pracodawcy. Charakterystyczne dla chwilówek jest to, że pożyczana kwota jest stosunkowo niska, a czas jej spłacenia jest krótki. Zazwyczaj okres kredytowania wynosi 30 dni. Chcąc wydłużyć okres zawarty w umowie trzeba ponieść dodatkowe koszty. Przez to święta mogą nas drogo kosztować, tym bardziej jeśli działamy pod presją czasu i nie szukamy najkorzystniejszej oferty, albo nie czytamy dokładnie warunków umowy.

A może bez kredytu?

Święta nie zdarzają się nagle i niespodziewanie. Są co roku o tej samej porze i można się do nich bez przeszkód przygotować. Znając mniej więcej koszty, można oszczędzać co miesiąc pewną sumę i odkładać ją z myślą na przykład o świątecznych prezentach. Poza tym o prezentach można myśleć już wcześniej. Przed świętami wszystko jest droższe, a robiąc zakupy o wiele wcześniej można też wiele zaoszczędzić. Święta nie muszą być wystawne, róbmy takie na jakie nas stać. Ważniejsze od prezentów, czy ilości jedzenia jest spędzenie ich w gronie najbliższych.