Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/takagotowka.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Taka gotówka

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego

Monday 29 April hajsowy

Kredyt gotówkowy możemy zdefiniować w bardzo prosty sposób, pieniądze na dowolny cel, bez dodatkowych zabezpieczeń, w ciągu kilkunastu godzin, tym właśnie charakteryzuje się kredyt gotówkowy, który możesz przeznaczyć także na zakup samochodu - zobacz najlepsze oferty na 17banków.com. Niższa kwota zdecydowanie krótszy okres spłaty sprawiają że baki zdecydowanie mniej rygorystycznie podchodzą do takiego finansowania. Popyt na tego rodzaju kredyty bardzo rośnie a zatem na polskim rynku pojawia się zdecydowanie więcej ofert. Co zrobić aby wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich dostępnych na rynku? Dokładnie zapoznać się ze wszystkim ofertami wielu banków a nie tylko jednego.

Koszty związane z kredytem gotówkowym
Bardzo często w telewizji czy też na bilbordach spotykamy się z reklamami oferującymi nam kredyt z zerowym oprocentowaniem. Pamiętajmy że takie hasła reklamowe wcale nie oznaczają tego, że oddamy do banku dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Na całkowity koszt kredytu jak się okazuje wpływa nie tylko samo oprocentowanie. Z kredytem wiąże się również wiele dodatkowych kosztów które mają wpływ na końcowy koszt kredytu.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego
Oprocentowanie to jest wynagrodzenie dla banku za to, że pożyczył nam pieniądze. Oprocentowanie może być stałe bądź też zmienne. Jednakże w przypadku kredytów gotówkowych które zaciągane są na krótki okres banki zazwyczaj nakładają oprocentowanie stałe.

Prowizja za udzielenie kredytu
Prowizja za udzielenie kredytu to jednorazowa opłata którą pobierze od nas bank za udzielenie kredytu. Wysokość prowizji najczęściej wyrażana jest procentowo, choć zdarzającą się na rynku oferty gdzie pojawia się wartość kwotowa. Prowizja pobierana jest po uruchomieniu kredytu , czyli przy jego wypłacie, może być również spłacana w comiesięcznej racie.

Ubezpieczenie kredytu
Wiele banków będzie wymagało od nas ubezpieczenie do udzielenia finansowania albo w zamian za jego wykupienie gwarantują niższe oprocentowanie kredytu lub mniejszą prowizję. Musimy jednak dokładnie analizować takie oferty gdyż po pierwsze bardzo często okazuje się, że ubezpieczenie które miało za zadanie nas chronić i pomóc nam w spłacie raty w razie problemów ze spłatą kredytu i problemami finansowanymi , posiada wiele wykluczeni które zdecydowanie ograniczą zakres tego wsparcia. Po drugie koszty takiego ubezpieczenia są zdecydowanie wyższe niż zysk wynikający z obniżenia prowizji bądź tez oprocentowania kredytu.

Dodatkowe opłaty
Wiele banków pobiera tak zwane opłaty przygotowawcze i powinniśmy szukać ofert bez takich kosztów, w celu zaoszczędzenia tych kilkuset złotych.


Formalności przy kredycie konsolidacyjnym

Tuesday 5 March hajsowy

Kredyt konsolidacyjny to szansa połączenia praktycznie wszystkich zobowiązań w jedno, które charakteryzuje się niezwykle niską, dopasowaną do aktualnej sytuacji ekonomicznej ratą. Niska rata miesięczna wynika naturalnie z długiego okresu kredytowania w konsolidacji. Jakie formalności trzeba jednak spełnić, aby bezproblemowo przejść przez proces restrukturyzacyjny? Zobacz na 17bankow.com jak powinien wyglądać dobry kredyt.

Dowód osobisty i potwierdzenie zadłużenia

Spotkanie z doradcą kredytowym w banku rozpoczyna się najczęściej od przekazania dowodu osobistego. Przy kredycie konsolidacyjnym bardzo ważna sprawa to przygotowanie dokumentów potwierdzających posiadanie zobowiązań ratalnych w sklepach, pożyczek gotówkowych w bankach, czy chwilówek w instytucjach pozabankowych. Konsolidować można właściwie wszystko, łącznie z kredytami hipotecznymi, czy kredytami samochodowymi, ale do kwoty, na którą wskazuje zdolność kredytowa kredytobiorcy. A z tym już bywa różnie, dlatego pojawia się też w pewnym sensie ograniczenie konsolidacji do obecnego poziomu ekonomicznego.

Jakie źródła dochodów akceptuje bank przy konsolidacji?

Banki akceptują różne źródła dochodów przy konsolidacji. Podstawowe to umowa o pracę. Najlepiej na czas nieokreślony, bo przy umowie o czas określony wymaga się zazwyczaj promesy (obietnicy) od pracodawcy na dalsze zatrudnienie. A to już tylko dodatkowe formalności. Umowy cywilnoprawne, czy kontrakty też są mile widziane w bankach, ale pod warunkiem zachowania stabilności przychodów z miesiąca na miesiąc do zadowalających kwot. Prowadzenie działalności gospodarczej również nie wyklucza z konsolidacji, ale przedsiębiorcy wchodzą najczęściej na poziom mocno szczegółowej analizy struktury dochodów. Braki w dochodach, nawet przez miesiąc w analizowanym okresie to już podstawa do odrzucenia wniosku. Kredyt konsolidacyjny to bowiem normalny produkt bankowy, a nie typowe narzędzie restrukturyzacyjne. Analizę przy kredycie konsolidacyjnym trzeba traktować podobnie do monitorowania zdolności kredytowej przy klasycznym kredycie gotówkowym. Nie ma tutaj zbyt wielu różnic. Inne źródła dochodów spotykane w konsolidacji to emerytura, umowy najmu nieruchomości, renty specjalne i standardowe, zasiłki wszelkiego typu.

Potwierdzenie formalności na własną rękę

W banku trzeba również uzgodnić zasady zamknięcia dotychczasowych zobowiązań i potwierdzić wszystko samodzielnie. To jedna z najważniejszych kwestii. Ewentualne braki w płatnościach dla innych pożyczkodawców kredytobiorca musi uzupełnić już samodzielnie, z własnych środków.