Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/takagotowka.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Taka gotówka

Konsolidacja czy to ma sens

Wednesday 5 May hajsowy

Kredyty stają się z roku na rok coraz bardziej popularne, można nawet powiedzieć że wiele osób zadłuża się bez pamięci korzystając z łatwo dostępnych kredytów krótkoterminowych, które często okazują się być mylne. Początkowo faktycznie wydają się świetnym rozwiązaniem i pomocą w trudnej chwili, jednak większość z nich należy spłacić jednorazowo w ciągu 30 dni. I tu mogą pojawić się pierwsze problemy, szczególnie kiedy poza kredytami krótkoterminowymi mamy jeszcze na swoim koncie inne kredyty gotówkowe, samochodowe bądź hipoteczne. Zaciągając kilka takich kredytów możemy popaść w spiralę długów z których będzie nam ciężko wyjść, nie jest zalecane również zaciągani chwilówki po to aby spłacić nią tą którą zaciągnęliśmy poprzednio. W tym przypadku może nam pomóc jedynie kredyt konsolidacyjny. Wcześniej jednak warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami konsolidacji szczególnie kiedy faktycznie coraz trudniej jest nam utrzymać płynność finansową. Zaciąganie kredytów zawsze należy robić z głową, w innym przypadku możemy popaść w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Jeżeli już jesteśmy w sytuacji kiedy zaciągnęliśmy kilka kredytów i borykamy się z ich spłatą i przynosi nam to coraz większą trudność, powinniśmy skorzystać z konsolidacji tych kredytów. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie czy to jest opłacalne, niestety na to pytanie bardzo ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż sytuacja finansowa każdego z nas jest inna, tak samo jak inne są rodzaje kredytów które zaciągnęliśmy. Często to z zapisów umowy wynikają różne kwestie związane z ich spłatą, czy ewentualną konsolidacją. Opłacalność konsolidacji uzależniona jest od kilku czynników które w dużej mierze są zależne od nas samych. Konsolidacja jak wszystkie pozostałe produkty bankowe posiada swoje zalety ale i wady dlatego też nie jest to rozwiązanie idealne dla każdego. Najważniejsza zaleta ale też podstawowy cel konsolidacji to oczywiście zamiana kilku mniejszych kredytów w jeden większy z m mniejszą ratą miesięczną. A zatem konsolidacja pozwoli nam także na zaoszczędzenie pieniędzy jednak wcześniej musimy przeanalizować swoje zadłużenie. Posiadając kilka kredytów nie musimy konsolidować ich wszystkich, te które kończymy już spłacać warto pozostawić bez zmian. Po konsolidacji ostatecznie wartość zadłużenia będzie wyższa, często nie zwracamy na to uwagi gdyż na przestrzeni lat kiedy kredyt będzie spłacany w mniejszych ratach, a zatem nie będzie to dla nas aż tak zauważalne. Na polskim rynku bankowych jest wiele ofert kredytów konsolidacyjnych jednak są tez takie które będą chciały wyciągnąć od nas jak najwięcej pieniędzy. W takiej sytuacji warto bardzo dokładnie przeanalizować każdą z ofert wówczas możemy uniknąć takich nieprzyjemności. A zatem aby konsolidacja była dla nas faktycznie opłacalna i musimy podejść do niego z rozwagą i mieć świadomość tego, że nie powinno się wybierać pierwszej lepszej oferty.


Narzędzia ułatwiające podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym

Friday 19 February hajsowy

Poszukiwanie kredytu gotówkowego to jedno, a zaangażowanie w analizę własnego potencjału ekonomicznego do spłaty to drugie. Jakie narzędzia wspierają realnie ten proces i czy możesz jeszcze przed wysłaniem wniosku upewnić się, czy zadłużenie z banku otrzymasz?

Porównywarki kredytów gotówkowych

Porównywarki najczęściej nie promują ofert na wyłączność, tylko skupiają cały sektor kredytów gotówkowych. Nowoczesne porównywarki wprowadzają opinie dotychczasowych klientów bankowości detalicznej, informują jasno o kosztach, a nawet odsyłają do regulaminów danej usługi. Porównywarka kredytów gotówkowych przydaje się najbardziej w okresach promocyjnych, świątecznych, a także przy zmianie własnego banku. Możesz oczywiście pozostać z placówką, w której posiadasz rachunek osobisty.

Własne konto w Biurze Informacji Kredytowej

W BIK możesz założyć własne, weryfikowane danymi osobowymi konto, przez które ściągniesz raport o aktualnej zdolności kredytowej. BIK w raporcie podaje informacje widoczne także przez doradców w bankach detalicznych. Biuro Informacji Kredytowej działa po to, aby skupiać informacje o zobowiązaniach i to z sektora bankowego i pozabankowego.

Konto w Biurze Informacji Kredytowej, nawet z pozytywnym wynikiem wcale nie gwarantuje automatycznego udzielenia kredytu gotówkowego. W przypadku niektórych zobowiązań kredytobiorca musi dopełnić dodatkowych formalności.

Przykład reprezentatywny

Po sprawdzeniu BIK sprawdź przykład reprezentatywny bazujący na danych statystycznych dotyczących obsłużonych już kredytów gotówkowych. Jeżeli pasujesz do przykładu reprezentatywnego z dużym prawdopodobieństwem podpiszesz z bankiem umowę. Można powiedzieć, że przykłady reprezentatywne dotyczą ponad połowy wszystkich obsłużonych wniosków.

Zmiany w aktach prawnych i regulaminach banków

Regulaminy banków odpowiadają normom pochodzącym z aktów pranych, chociażby z ustawy o kredycie konsumenckim. Jeżeli rozumiesz zapisy z ustaw dotyczące zaciągania kredytu gotówkowego nie narazisz się na klauzule niedozwolone i lepiej podejdziesz do typowania możliwie najbardziej wiarygodnych ofert.

Bezpłatne konsultacje z niezależnym doradcą na rynku kredytowym

Pośrednicy kredytowi przechodzą certyfikację w KNF, zdają egzaminy, nie mogą wprowadzać klientów w błąd i podpowiadają w udoskonaleniu zdolności kredytowej. Najczęściej masz do czynienia z bezpłatnymi konsultacjami, a nawet po podpisaniu umowy nie płacisz niczego pośrednikowi. Rozliczenie doradcy pochodzi bezpośrednio z banku.

Informacje z NBP, Rady Polityki Pieniężnej

Kredyt gotówkowy opłaca się bardziej w okresie niskich stóp procentowych. W Polsce od pewnego czasu polityka monetarna zmierza do historycznie niskich wyników, co daje kredytobiorcom z pozytywną zdolnością kredytową sporą przewagę.

Wskazane narzędzia to absolutna podstawa przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Dzięki analizie zobowiązań konsumpcyjnych unikniesz problemów z potencjalną spłatą i znacznie lepiej dopasujesz korzystną ofertę.