Czym jest kredyt samochodowy – zasadnicze różnice

Wiele osób zastanawia się nad podstawową różnicą między kredytem samochodowym a kredytem gotówkowym. Czy ty znacz te równice? Okazuje się ze znajomość różnic jest bardzo pomocna w okolicznościach wyboru. Zazwyczaj mamy na to niewiele czasu i z zasady liczy się każdy moment wtedy tez nie ma czasu na porównywania i zastanawianie się nad odmiennością tych produktów bankowych. Jedno jest pewne – wiedza w tym zakresie może pomóc nam właściwie pokierować naszymi decyzjami.

Kierunek wydatków a kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy to kredyt ukierunkowany przeznaczony na zakup auta. Pojazd nie musi określony marką czy przeznaczeniem np. samochód osobowy dostawcy itp. Praktycznie decydując się na kredyt samochodowy możemy dokonać zakupu motocykla ciężarówki a nawet łodzi motorowej. To co szczególnie rzuca się w oczy to niskie oprocentowanie w stosunku do rozwiązań gotówkowych. Dzieje się tak dlatego że bank stosuje dodatkowe zabezpieczenia na pojeździe.

Trzeba jednak przyznać, że kredyty gotówkowe dają większą swobodę działania i elastyczne dostosowanie. Ograniczenie wydania środków jedynie na pojazd może nie być komfortowa, ale osoby, które są zdecydowane na zakup właśnie auta docenia taka możliwość. Bez względu czy otrzymujemy pieniądze na zakup pojazdu czy nasze zobowiązanie jest kredytem samochodowym już opłacającym określony, wybrany w umowie pojazd zawsze musimy to potraktować jak bardzo poważne zobowiązanie, które może potrwać nawet kilka lat.

Dokumenty jakie trzeba okazać w banku.

To co jest bolączką wielu kredytobiorców to kompletowanie dokumentów wymaganych przez bank w celu zawarcia z nami umowy. Chociaż bifurkacyjny model postępowania nie jest komfortowy dla ogółu osób banki starają się uprościć maksymalnie procedury. Jedną z najważniejszych jest weryfikacja nas jako wiarygodnych i pozytywnych kredytobiorców. Jeżeli chcemy by cały proces otrzymania kredytu samochodowego przebiegał sprawnie i otrzymał pozytywny wynik warto być wcześniej przygotowanym.

Zrozumiałe jest, że oprócz dokumentów określających naszą tożsamość oraz źródło naszych dochodów powinniśmy posiadać dokumenty związane z finansowaniem danego przedmiotu. W przypadku określenia specyficznych danych takich jak pochodzenie pojazdu oraz stronę, która będzie udzielać nam zakup ważne będzie okazanie dodatkowych dokumentacji. To o co bank poprosi to na pewno faktura stwierdzająca zakup auta oraz umowę kupno-sprzedaż. Do ogółu dokumentów będziemy zobowiązani dołożyć ksero dowodu rejestracyjnego i kartę pojazdu.

W zależności w jakiej sytuacji i okolicznościach kupujemy samochód niekiedy baki może poprosić o zaświadczenia z Sądu o braku adnotacji z rejestru zastawów jak również konieczne będzie ubezpieczenie. W przypadku używanych pojazdów warto mieć przy sobie cesje z polisy AC to również będzie wymaganiem. Każda sytuacja jest odmienna i nasze staranie się o kredyt samochodowy również może cechować nieco inna procedura. Jeżeli uda się nam przejść przez etap formalności będziemy cieszyć się nowym pojazdem.

Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.