Historia kredytowa

Każda osoba, która kiedykolwiek w swoim życiu zdecydowała się na kredyt gotówkowy posiada oczywiście własną historię kredytową. Nie zawsze jest ona pozytywna, bo wielki wpływ na nią mają nasze zarobki oraz sumienność w płaceniu obowiązujących na nas rat. Osoby, które nigdy nie potrzebowały kredytu nie posiadają takiej historii, gdyż nie jest ona im do niczego potrzebna, być może jednak w niedalekiej przyszłości się to zmieni.

Pozytywna historia kredytowa

Duża grupa osób ma pozytywną historię kredytową, ale dzieje się tak tylko i wyłącznie w przypadku, gdy raty naszego kredytu są spłacane na czas, każdy kredyt gotówkowy jest spłacony od początku do końca, i tak dalej. Taka historia kredytowa pozwoli nam oczywiście realnie myśleć o zaciągnięciu kolejnego kredytu, jeśli tylko jest nam on potrzebny. O wszystkich informacjach z tego zakresu poinformuje nas jednak bankier, dzięki któremu dowiemy się jak konkretnie wygląda ta nasza historia. Każdy zainteresowany człowiek ma jednak w głowie, to jak spłacał raty wcześniejszych kredytów i na podstawie tego można wstępnie oszacować, czy bank przyzna nam następny kredyt, czy też z naszą historią nie mamy się nawet prawa o niego ubiegać.

Negatywna historia kredytowa

Zdarzają się przypadki, kiedy nasza historia kredytowa jest negatywna, a dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy nie podchodziliśmy poważnie do sprawy spłaty wcześniejszych kredytów. Jeśli zdarzało nam się kilka razy przesuwać terminy spłaty raty kredytu, albo gdy zajęło nam to np. 3 miesiące, a powinno miesiąc, to wtedy bankier nie będzie z takiego obrotu spraw zadowolony. Każdy ma jednak swoje powody takiego postępowania, także warto o tym szczerze porozmawiać w placówce banku. Może się przecież zdarzyć tak, że z dnia na dzień stracimy pracę, poważnie zachoruje nam bliska osoba, czy coś w tym stylu. Wtedy kredyt gotówkowy pozostaje, a my nie mamy głowy, ani pieniędzy, aby myśleć o ratach. Kredyt to jednak odpowiedzialna decyzja, także nie można zwalać winy na wszystko wokół, lecz starać się go spłacać w wybranych przez siebie ratach, co pozytywnie wpłynie na naszą historię kredytową. Czasami dochodzi jednak do takich sytuacji, gdzie kredytobiorca kompletnie olewa sprawę i pieniądze w imieniu banku odzyskuje od takiej osoby komornik, oczywiście nie dzieje się to od razu, sprawa musi najpierw trafić do sądu. Nie warto jednak martwić się tym na zapas, a kredyt gotówkowy zaciągnąć tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będziemy mieli stuprocentową pewność, że spłacimy go na czas i nic nie stanie nam na przeszkodzie.

Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.