Narzędzia ułatwiające podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym

Poszukiwanie kredytu gotówkowego to jedno, a zaangażowanie w analizę własnego potencjału ekonomicznego do spłaty to drugie. Jakie narzędzia wspierają realnie ten proces i czy możesz jeszcze przed wysłaniem wniosku upewnić się, czy zadłużenie z banku otrzymasz?

Porównywarki kredytów gotówkowych

Porównywarki najczęściej nie promują ofert na wyłączność, tylko skupiają cały sektor kredytów gotówkowych. Nowoczesne porównywarki wprowadzają opinie dotychczasowych klientów bankowości detalicznej, informują jasno o kosztach, a nawet odsyłają do regulaminów danej usługi. Porównywarka kredytów gotówkowych przydaje się najbardziej w okresach promocyjnych, świątecznych, a także przy zmianie własnego banku. Możesz oczywiście pozostać z placówką, w której posiadasz rachunek osobisty.

Własne konto w Biurze Informacji Kredytowej

W BIK możesz założyć własne, weryfikowane danymi osobowymi konto, przez które ściągniesz raport o aktualnej zdolności kredytowej. BIK w raporcie podaje informacje widoczne także przez doradców w bankach detalicznych. Biuro Informacji Kredytowej działa po to, aby skupiać informacje o zobowiązaniach i to z sektora bankowego i pozabankowego.

Konto w Biurze Informacji Kredytowej, nawet z pozytywnym wynikiem wcale nie gwarantuje automatycznego udzielenia kredytu gotówkowego. W przypadku niektórych zobowiązań kredytobiorca musi dopełnić dodatkowych formalności.

Przykład reprezentatywny

Po sprawdzeniu BIK sprawdź przykład reprezentatywny bazujący na danych statystycznych dotyczących obsłużonych już kredytów gotówkowych. Jeżeli pasujesz do przykładu reprezentatywnego z dużym prawdopodobieństwem podpiszesz z bankiem umowę. Można powiedzieć, że przykłady reprezentatywne dotyczą ponad połowy wszystkich obsłużonych wniosków.

Zmiany w aktach prawnych i regulaminach banków

Regulaminy banków odpowiadają normom pochodzącym z aktów pranych, chociażby z ustawy o kredycie konsumenckim. Jeżeli rozumiesz zapisy z ustaw dotyczące zaciągania kredytu gotówkowego nie narazisz się na klauzule niedozwolone i lepiej podejdziesz do typowania możliwie najbardziej wiarygodnych ofert.

Bezpłatne konsultacje z niezależnym doradcą na rynku kredytowym

Pośrednicy kredytowi przechodzą certyfikację w KNF, zdają egzaminy, nie mogą wprowadzać klientów w błąd i podpowiadają w udoskonaleniu zdolności kredytowej. Najczęściej masz do czynienia z bezpłatnymi konsultacjami, a nawet po podpisaniu umowy nie płacisz niczego pośrednikowi. Rozliczenie doradcy pochodzi bezpośrednio z banku.

Informacje z NBP, Rady Polityki Pieniężnej

Kredyt gotówkowy opłaca się bardziej w okresie niskich stóp procentowych. W Polsce od pewnego czasu polityka monetarna zmierza do historycznie niskich wyników, co daje kredytobiorcom z pozytywną zdolnością kredytową sporą przewagę.

Wskazane narzędzia to absolutna podstawa przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Dzięki analizie zobowiązań konsumpcyjnych unikniesz problemów z potencjalną spłatą i znacznie lepiej dopasujesz korzystną ofertę.

Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.