Przeczytaj zanim podejmiesz decyzję o pożyczce gotówkowej

Pożyczka osobista może być świetnym sposobem na budowanie kredytu lub działać jako krótkoterminowe rozwiązanie dla konkretnej potrzeby finansowej. Bank, unia kredytowa lub inna instytucja udzielająca pożyczek dostarczy Ci potrzebne fundusze w zamian za obietnicę zwrotu pieniędzy w ustalonym okresie przy określonej stopie procentowej. Specyfika składania wniosków o pożyczki osobiste może się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale podstawy są takie same.

Określanie budżetu, kredytu i potrzeb

Zdecyduj, ile potrzebujesz. Pierwszym i najważniejszym krokiem ubiegania się o pożyczkę osobową jest ustalenie, ile dokładnie musisz pożyczyć. Pamiętaj, że wszystkie pożyczki są przedmiotem odsetek, więc będziesz musiał spłacić więcej niż pożyczoną kwotę. Powinieneś spróbować pożyczyć jak najmniejszą możliwą kwotę.

Zastanów się, co chcesz wziąć pożyczkę i czy musisz sfinansować całą kwotę.

Możesz umieścić swoje oszczędności w kierunku zmniejszenia całkowitej kwoty, którą musisz pożyczyć.

Sprawdź swoją zdolność kredytową.

Zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczki, powinieneś dowiedzieć się, jaka jest twoja ocena kredytowa, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do większości rodzajów pożyczek osobistych. Możesz sprawdzić swój raport kredytowy za pomocą witryn ub żądając raportu kredytowego od banku lub firmy wydającej kredyty, o które poprosiłeś o kredyt od niedawna. Istnieją trzy typy raportów kredytowych, na które mogą patrzeć pożyczkodawcy. Każdy raport odzwierciedla Twoją historię płatności z poprzednich pożyczek i linii kredytowych.

Ustal budżet.

Wiedząc, ile musisz pożyczyć, musisz także solidnie docenić, ile możesz zapłacić w comiesięcznych płatnościach. Wielu kredytodawców weźmie pod uwagę stosunek zadłużenia do dochodu przy podejmowaniu decyzji o pożyczce, więc jeśli nie stać cię na dokonanie płatności, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony do pożyczki.

Sporządź listę wszystkich wydatków w porównaniu do miesięcznego dochodu, aby ustalić miesięczny budżet. Upewnij się, że w budżecie jest miejsce na dodatkową miesięczną wpłatę na osobistą pożyczkę. Twoja miesięczna kwota płatności będzie różna w zależności od kwoty pożyczki i stopy procentowej, którą otrzymasz.

Porównaj różne rodzaje pożyczek osobistych.

Istnieje kilka różnych opcji dostępnych przy wyborze wniosku o pożyczkę osobistą. Każdy rodzaj pożyczki osobistej ma swój własny zestaw zalet i wad, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która jest dla Ciebie odpowiednia. Np. pożyczki gotówkowe typu chwilówki mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Są to wyjątkowo krótkoterminowe pożyczki, które mają zostać spłacone w ciągu krótkiego czasu.

Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.