Ubezpieczenia kredytów gotówkowych

Każdy bank ma w swojej ofercie ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe a niektóre dobrowolne. Banki zachęcają klientów do korzystania z tego.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego może być bardzo pomocne zwłaszcza gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji. Przed podjęciem decyzji o takim ubezpieczeniu zapoznajmy się z kilkoma faktami.

Banki najczęściej oferują ubezpieczenia na wypadek śmierci , utarty zdrowia bądź pracy. Często zadajemy sobie pytania czy takie ubezpieczenie nam się przyda. Oczywiście czasami warto się ubezpieczyć na wszelki wypadek ale warto się zastanowić czy to nie podniesie nam kosztów kredytu gotówkowego. Jeżeli ubezpieczenie jest obowiązkowe to pozostaje nam tylko wybranie najkorzystniejszej oferty kredytu. Większość z nas ma wykupione polisy na życie więc warto sprawdzić czy zostanie ona zaakceptowana przez bank jako zabezpieczenie kredytu gotówkowego. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze.

Warunki ubezpieczenia

Przed wykupieniem ubezpieczenia powinniśmy zapoznać się z warunkami, które są zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Jedynie ubezpieczenie na życie w razie śmierci pokryje w całości nasze zobowiązanie kredytowe. W sytuacji choroby polisa zagwarantuje częściową spłatę kredytu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zachorowania na chorobę, która nie jest ujęta ubezpieczeniem nie przysługuje nam żadna pomoc.

Ubezpieczenie od utraty pracy może pomóc ale zależy to od różnych czynników. Warto zapoznać się z okolicznościami jakie muszą zaistnieć aby część kredytu została spłacona. Chodzi tutaj głównie o to w jaki sposób utracimy pracę. Często okazuje się, że z ubezpieczenia możemy skorzystać jedynie w przypadku utraty pracy nie z winy ubezpieczonego. Zwolnienie z naszego powodu lub za porozumieniem stron nie upoważni nas do otrzymania świadczenia. Tak samo jest w przypadku kiedy wygasa nam zakończenie umowy na czas określony, rezygnacja z pracy w związku ze zmianą warunków umowy lub obniżeniem wynagrodzenia.

Za ubezpieczenie płaci się z góry. Jeżeli kredyt spłacimy szybciej to mamy prawo ubiegać się o zwrot pieniędzy z wcześniej opłaconych składek za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.